Emmett Brown

O kapele

EMMETT BROWN vznikli v roce 2013 jako čtyřčlenná formace, ve které dodnes zůstal pouze hlavní vocalista Ohy, spolu s kytaristou a clean vokalistou Shakulem. V počátcích kapela inklinovala spíše k hardcoru a thrash metalu. V druhé polovině roku 2013 vypustila 2 singly – Sick and Tired a Long Way. Oba singly se točily u Adama B. Sychrowa v Hudebním Institutu Olomouc.

V první polovině roku 2014 kapelu opustil bubeník Mira ,,Killer “ Švec a v polovině roku 2016 basák Majkl Holubec. Po usilovném hledání dalších členů v roce 2015 za bicí usedl Jencek Rychlej z ex-Fearsome, druhou kytaru obsadil Thomas Spáčil z Born This Way a o perkuse kapelu rozšířil Radim ,,Rastek´´ Pospíšil ze Sunset Trail. Ke konci roku 2016 se ke kapele ještě připojuje nový basák Zdenál Zuzaňák. S novými členy přichází i nová vize kapely a žánrový přerod.

V roce 2016 vypouští kapela ven debutové sedmi skladbové album s názvem Future Is Now, které vzniklo ve studiu Blazeshatter Records v Jablonné nad Orlicí. Co se týče herního žánru, tak na albu posluchač najde snad všechny styly tvrdé muziky od metalcoru, hardcoru, punku až po rap.

Od roku 2013 má za sebou kapela taky nemálo koncertů s kapelami ze zahraničí, jako například s polskými Final Sacrifice, belgickými Strains, Dienamic ze Severního Pólu či se slovenskou bandou Landless.

V rámci tuzemských kapel mají EMMETT BROWN za sebou několik koncertů společně se spřátelenými kapelami Sunset Trail, Hazydecay, Bethrayer, Positive Mind, Born This Way, Shatter, sic.engine, Endless, Status Praesents, We Are the Motion, nebo třeba Severals.

Členové kapely

  • Ohy – vocal
  • Shakul – guitar, vocal
  • Phil – guitar
  • Zdenekson – bass
  • Jencek- drums
  • Rastek – percussion

Linky

“Metal-hardcore”

2018-02-05T18:29:48+00:00