Hope Astronaut

O kapele

Pětičlenná folk-rocková kapela Hope Astronaut z Olomouce hraje hudbu vycházející především ze zahraničních kořenů a od roku 2009 zraje jako víno.
V prvním roce svého vzniku vydala EP „In Liverpool“, které natočila v anglickém Liverpoolu společně s Tuomasem Hakkarainenem z finské kapely Kaspar. V roce 2011 poté přišla na svět jejich debutová deska „Songs for Mirrors“, z níž vzešel singl „Anyone Can Shine“ (skladbu zařadilo Rádio Wave do pořadu Startér).
Druhé album „Someone’s Missing“ Hope Astronaut natočili v roce 2013. V Helsinkách ho zmixoval Tuomas Hakkarainen. Vyšlo u Indies MG (k poslechu celé zde: https://hopeastronaut.bandcamp.com/).

Od zimy 2016 pracovali s Tomášem Neuwerthem v kopřivnickém studiu Animan na nové desce, kterou opět mixoval Tuomas Hakkarainen a masteroval Dan Václavek.

Za své působení kapela odehrála koncerty jak na festivalech (Olomoucký Majáles, Febiofest, Jeden svět, Fiesta, Letní Letná, Colours of Ostrava), tak se zahraničními umělci (např. Bee and Flower, David Kitt) či v zahraničí (Polsko) i v rámci Balcony TV Prague. Frontman kapely Tomáš Krejčiřík vystupoval sólově na irském festivalu Live Mic Weekender či na newyorském The Scratcher Sessions.

Členové kapely

  • T.K. /kytara, zpěv/
  • Psychyn /basa/
  • Raze /bicí/
  • Pepe /saxofon/
  • T.CH. /kytary/

Linky

“Folk-rockoví srdcerváči hrající písně o balancování ve výšinách.”

2018-05-23T22:03:42+00:00