Loading...
Info2020-02-21T13:38:04+00:00

8.ročník Oakfestu

12. a 13. 6. 2020 nás čeká už potřetí dvoudenní benefiční festival Oakfest. Letos neuslyšíte žádný velký jméno typu Vltava, Už jsme doma, Please The Trees, Ventolin, Jolly Joker nebo Dunaj. Rozhodli jsme se trošku změnit strategii. Zaměřili jsme se na kapely a projekty, který mají především zvučnou a kvalitní muziku a prošly přes naše sejto. Též jsme dali na vaše doporučení a přání. Tam, kde se potkaly vaše a naše představy o kvalitním line upu, vznikl tenhle soupis kapel, který to letos na Oaku rozbalí: program

Rádi bychom vytvořili kvalitní a propracovanou hudební plnohodnotnou radost všem, který to u nás opakovaně baví a už přišli našemu Oakstylu na chuť. Zároveň doufáme, že přijdou i noví lidi, kteří mají náladu vyzkoušet si náš fesťák – prostě dva dny pohody v rytmu ekologického a benefičního festivalu.
Ostatně jako vždy… ale letos…

Oakfest zase trochu jinak!

Pro rok 2020 jsme se rozhodli zaexperimentovat s propojením několika hudebních stylů, který spolu zdánlivě nesouvisí, ale ono jo, myslíme, že naše obecenstvo je totálně schopné tenhle mix absorbovat a vyprodukovat z něj skvělý fesťákový poprask. Máme nějaké alternativní a psychedelický věci, máme domluvu s několika doom, metal, noise, indie, grunge a HC parádama a přidáváme ještě něco z české undergroundové punkové nádhery.

Chystáme ročník, ve kterém bychom si přáli spojit dvě věci: udělat skvělej line up, a přitom neprovařit prachy a ještě vydělat něco na benefici.

Co se nezměnilo je plán na dvoudenní program. Zachováme dvě stage s kvalitním ozvučením a projekci. Ekologický provoz, benefiční záměr – to zůstává. Vege i masové pohoštění. Pokusíme se zase zajistit nějaký zajímavý doprovodný program – slam poetry a výstavy, tyhle dvě věci měly loni největší ohlas, tak to zkusíme zachovat.

V rámci fesťáku účastníkům nabízíme:

 • dva dny zábavy – areál bude otevřen od pátku 16:00 až do nedělního poledne
 • živou muziku na střidačku na dvou stages – plánujeme zhruba 18 kapel
 • příjemné prostředí a přátelskou atmosféru v přírodním areálu u řeky Moravy
 • jídelní klasiku v podobě domácích gulášů, grilovaného masa
 • pochoutky z udírny, grilu a další,
 • také vegetariáni a vegani si přijdou na své,
 • bude vyhrazené parkoviště,
 • i stanové městečko se sociálním zázemím.
 • zeď určenou k profilaci a vyjádření se účastníků festivalu,
 • nabízíme prostor pro mladé umělce, aby prezentovali své umění v rámci mini výstav a koncertů na úvodních příčkách sobotního programu
 • a domlouváme další …

O nás a benefici:
Organizátorem Oakfestu je Spolek Oakfest, tedy pět obyvatel Dubu nad Moravou, Oaklanďani, kteří chtějí bez nároku na finanční odměnu uspořádat:
opravdový hudební festival ve své rodné vísce, který nabídne přehlídku muziky, která není mainstreamově komerční, sázíme na opravdovou hudební kvalitu.
Oakfest je mimo jiné benefiční festival na podporu práce s dětmi a dospívajícími, kteří čelí různým problémům:
zvládání a dopad svého rizikového chování (sebepoškozování, poruchy příjmu potravy, experimentování s adrenalinovými sporty apod.),
bojují s počátečními stádii závislostního chování (počítačové hry, sociální sítě, on-line sázení,návykové látky apod.),
nebo trpí sociálním vyloučením na základě svých specifik (problémy v rodině, šikana, kyberšikana, sociální a jiné fobie, nemocí jako ADHD apod.. které je odloučily od kamarádů a/nebo od společnosti).
Jednoduše, potřebují speciální odbornou podporu pro zajištění zdravého vývoje jejich osobnosti. Chceme podpořit jejich právo na plnohodnotně prožitý život věnováním výdělku z festivalu na profesionální práci prostřednictvím pracovníků P-centra, spolek.
www.p-centrum.cz

Speciální vzpomínku věnujeme kamarádům, kteří nás k této benefiční myšlence dovedli, protože právě tyhle problémy nasměrovaly jejich životy k předčasné smrti.

Otázky a odpovědi

Kdy?2020-01-28T08:48:31+00:00

12. a 13. 6. 2020 začátek akce bude v pátek v 16:00 a konec v neděli 1.7 ráno

Kde?2020-01-28T08:49:25+00:00

Zůstaneme na našem milovaném místě Výletiště u splavu v Dubě nad Moravou – Výletiště U Splavu Bolelouc (GPS pozice 49.4928710127, 17.2734606678).

Je to skoro přesně mezi Olomoucí Prostějovem a Přerovem. Příjemný místo u řeky Moravy.

Důležité info pro všechny, kteří se k nám chystáte a neznáte to tady :

– kdo jede busem od Olomouce nebo Tovačova,VYSEDEJTE NA ZASTÁVCE BOLELOUC. Odtamtud je to k nám nejblíž.

Autobus ze směru Přerov a Prostějov zastavuje na zastávce Dub nad Moravou. Pak je to pěšo asi dva kiláky, ale kolem dvou hospod, tak pozor… 🙂

– kdo jedete autem NEPARKUJTE PROSÍM VE VESNICI, je dobrý dojet až k bráně, nasměrujeme vás na parkoviště, parkovat se bude zadarmo, ale hlídané to není.

Co jsme zatím stihli naplánovat?2020-01-28T08:50:34+00:00

Bude hrát ze dvou stage. Kapely se nebudou překrývat. Když na jedné scéně dohrají, stačí se otočit na podpatku a koukáte na druhé pódium, kde pomalu začíná další kapela. V nočních hodinách bude kapely na velké stage doprovázet videoprojekce.

V pátek nám na závěr zahraje DJ nebo budeme sedět a hrát u ohniště. V sobotu spustíme noční projekci. Dokud budete bdělí, tak pojedeme….
V sobotu odpoledne doplníme program o vystoupení slampoetry. V areálu budou vystavovat mladí umělci výtvarné umění… a ještě stále pracujeme na nějakých dalších vychytávkách.

Co se bude jíst?2020-01-27T13:26:44+00:00

Chystáme pro vás zase hromadu občestvení.

Bude pivo, limo, alko, nealko, kafe…
Dobry z udírny, grilu a další.
A samozřejmě nezapomeneme na vegetariány.

Více info časem doplníme…

Cigarety si vemte sebou vlastní.

Kde se bude spát?2018-02-04T22:20:50+00:00

V areálu bude prostor pro stanové městečko. Stany vlastní, půjčovnu nemáme.

Za kolik to bude?2020-06-15T14:07:46+00:00

prodej ukončen. děkujeme

Co když se mi něco stane?2020-01-27T13:36:22+00:00

Po celou dobu konání festivalu budou přítomni kvalifikovaní zdravotníci.

Jak to bude s parkováním?2020-01-27T13:44:33+00:00

Vzhledem k omezené kapacitě areálu a bezpečí návštěvníků festivalu vpustíme do areálu jenom auta kapel a pořadatelů.
Pro návštěvníky chystáme parkoviště mimo areál. Na vstupní bráně vás na něj nasměrují – cca 150 m od areálu.

mapa parkování

Můžu si vzít s sebou pejska?2018-02-20T12:23:52+00:00

Pejsky prosím nechejte pro jejich dobro doma.

Předprodej vstupenek na rok 2020 je spuštěn.

Koupit vstupenky

Dejte nám vědět

Pokud máte neco na srdci, tak neváhejte a podělte se o to s námi. Věškeré náměty, připomínky, otázky, stížnosti a vzkazy jsou vítány.