Lee 

Alternativní rock je široký pojem, trio Lee však tuhle volnost vítá. Skládají totiž všichni – někdy každý sám, někdy ve dvou, někdy všichni společně. Stejně je to i s texty – básněmi o každodenní realitě viděné očima introverta, který ji spíš pozoruje z povzdálí. Neúprosné plynutí času, touha po klidu i po změně, hledání rezonance, neurčitý strach…

V hudbě obvykle bádají nad jemnými detaily a touží po architektonické preciznosti, jindy si užívají rockovou neurvalost a sílu dobře mířeného jediného úderu. Ty sází především zpívající bubenice Dominika Jančíková, která dovede bubny roztancovat i zklidnit, případně zapět svým něžným hlasem. Baskytarista Lukáš Bartulec udává svými linkami většině písní tón. Libuje si v neobvyklých postupech i zvucích, nedá však dopustit na klasické dřevo, nejlépe opracované vlastníma rukama. Zpívající kytarista Honza Srostlík také původně zápolil se čtyřmi strunami. Představa kapely s Lukášem a Dominikou jej však zlákala natolik, že i on se ponořil do alchymie kytarových efektů a zvuků.

Lee po roce fungování a koncertování vydali v únoru 2019 debutové EP s názvem „The Pulley System“ a zaznamenali tak ranou fázi své existence.

Linky

Lee, to jsou požitkáři v závětří
Tóny umisťují pomocí kladkostroje
Údery přesouvají silou srdeční chlopně
Nespěchají nahoru
Ale míří do temných hlubin
Věří v rock
A vkládají do něj něhu, napětí, lásku, zlost i záludnost