O kapele

V červnu 2012 v Jeseníku se poprvé schází trio : Vojta/kytara + Simon/bicí + Ivan/basa s jednoduchou ideou klubové kytarové kapely. Zhruba rok vzniká první podoba, kapela dostává jméno, Vojta začíná psát texty a zpívat. Po pár koncertech nahrávají LIGHTS OFF v místním studiu první DEMO

(2013). Na dalším materiálu se pracuje s důrazem na hledání vlastního specifického soundu. Simon hraje na kytaru, za bubnama začíná hostovat i na koncertech Laco (ex Priessnitz).

2014 – Kapela vystupuje ze sklepa jesenického divadla na jeho pódium, přijíždějí Amák s Ronem (Golden Digital Studio, Praha) a točí první EP – KIDS OR HITS, které vychází začátkem roku 2015.

Krátce na to, v srpnu, začíná v Amákově pražském studiu práce na dalším EP. K dřívějšímu syrově kytarovému zvuku přibývají další vrstvy, klávesy, aranže. Začátkem roku 2016 vychází pod značkou Drug Me Records EP – NICE TO LEAVE YOU 2017 – Nové triky ze studia si žádají adekvátní provedení na koncertech, takže klávesy a druhá kytara jsou napevno v kapele i na pódiu – není cesty zpět ! Každý koncert je zkouška a každý další song patří příští nahrávce nebo nikam !

2018 – Deadline – nahrávání – opět Amák a Golden Digital. Vzniká směs pestřejší a rozsáhlejší se všema slabinama a drobnýma vadama bez retuše – první LP – eponym – LIGHTS OFF. Deska vychází začátkem roku 2019 ve vlastním nákladu.

Linky

“Správný syrový a retro, přesto unášející zvuk. Unášející někdy do výšin a někdy do temných zákoutí klubové scény, mimo níž však takovéto počiny nikdy nemohly a nemohou vzniknout. A to je na tom to krásné. ”