V minulých letech na Oakfestu vystoupili...
Anyway, Aqua silentia, Beeline, Deverova chyba, Flash the readies, Flying enterprise, Laydown, L'ru, My wave, Human puppet, Jindra Holubec, Landmine spring, My dead cat, My funeral, Narcotic fields, Rattle bucket, Ride, Slepá ulice, Social party, Šrouby, The mood, The neoromantix, Traviny jas, Two mens whose loves music, Zloději uší


A letos....
Časovej rozpis kapel. Takhle nějak by to nakonec mělo dopadnout (+-).
čas velká stage malá stage ve stanu
13.30Haleluja sound system
14.30Unna
15.30LU
16.15Jindra Holubec
16.45Human puppet
17.30Šrouby
18.00Nierika
19.00Bonus
19.30Gnu
20.30Já taky
21.00Sporto
22.00 Hope astronaut
a hned potom ?
a hned potom ?

gnu

Gnu

Praha

Mnohem větší dobrodružství čeká na konci;ne na začátku. Už dlouhejch 15 let v sedle a prach je pořád čerstvej. Nikdo nezná cíl, tím méně Gnu. Jiný než epochální koncerty neexistujou a slabší skladby jsou naprosto neomluvitelný. Příliš dlouhá věčnost, příliš pevnej bod: Gnu jsou pot, co je žízeň. Introvertní mumlání dvou baskytar a stále zářivější kytarový zvuky tmelí jeden z nejlepších bubeníků na Silver Rocket (a to je co říct...). Cesta je stále zajímavější a dálky jsou stále jasnější..

Více info na http://www.silver-rocket.org/kapely/gnu/
nebo na http://www.myspace.com/gnurock


Sporto

Praha

Sporto svým power-popovým projektem provokují okolí a sami se královsky baví. Pražská čtverice míchá elektroniku, pop a post punk do svébytného originálu, přičemž zůstává věrná DIY principům. Tracky, které sami nahrávají, dávají zdarma k dispozici na internet, věří v kooperaci a kolaboraci. I když se z původního dua (Bourek /ex-Emems/ a Šampón) rozrostli během necelých dvou let aktivní existence na dvojnásobek (přibyli Dáda /Lvmen/ a Kluk), myšlenka zůstává stejná: "Je jedno jakou chcete dělat hudbu, není proč (a hlavně na co) čekat. Vykašlete se na to, jak by se to mělo dělat. Vezměte nástroje a počítače, učte se za pochodu a začněte věci uvádět do pohybu.".

Více info na http://www.temnysily.cz
nebo na http://www.bandzone.cz/sporto


Unna

Prostějov-Přerov

„Máma Mrdá Maso“ pustila svý zrovna narozený dítě do světa. Kam přijde, tam udělá řádnej bordel, jak se sluší a patří. Je to jak koupit nejlepčí kořalu a při občasným nahnutí cítit, jak se vám to hrne do palice. Prostě super, omamný a ani po vychlastaný flašce se vám nechce chcát. Skládačka, do který všecko zapadá. Tohle v obchodě nenajdete. Tohle je těžce podpultový zboží.
.

Více info na http://mamamrdamaso.wz.cz/
nebo na http://www.http://bandzone.cz/unna


Human Puppet

Olomouc

Banda, která se zase na Oakfest vetřela jenom tím, že po akci bude v areálu sbírat odpad (jsou v tom prostě dobří).

Tihle lidi mají celý fest na svědomí, na ně pak můžete ve výsledku nadávat a nebo.

Více info na http://www.bandzone.cz/humanpuppet
nebo na http://www.humanpuppet.cz


Jindra Holubec

Bruntál

Zjevení ze severu, plešatý chlapík s neskrývanými ambicemi a srdcem na periferii. Že tahle spojení nejdou dohromady? Pak neznáte Jindru Holubce. Jen zdánlivá je disharmonie jeho hudebního projevu, víceméně řvaného, s elektrickou kytarou a bráchou (Michalem) na basu za prdelí. Představte si mutaci Ivy Bittové a Květoslava Dolejšího a máte zde v hrubých rysech Jindru Holubce. Frajera, který hudbu miluje a dává do ní maximum, je skálopevně přesvědčen, že prorazí, dle vlastních slov „chce něco dokázat“. Žhavým kandidátům vyfoukl vítězství na Malé alternativě, účastnil se řady populárních soutěží sponzorovaných nadnárodními koncerny, na druhé straně zahraje ve sklepích bez akustiky, vydává na koleně vyrobená cd, která ani nevozí po koncertech, ani je neposkytuje oficielním distribucím. Nemá managera a o smlouvě s OSA nechce slyšet. Tyhle věci nechává plynout, nezabývá se malichernostmi, hraje a žije. Po mámě z poloviny cikán, každým coulem bohém, nikoli však Bohem zapomenutý, naopak obdařený obrovským talentem a velkým srdcem. Přijede s bráchou za jízdenku na vlak – je-li na ni a pokud není, o peníze se nehádá. Nad ránem na baru se rozpovídá o kulinářském umění a přizná, že „strašně rád žere a hulí“. Co jiní předstírají, Jindra má v sobě. Vedle skvělého muzikanta tu stojí i ryzí chlapík, ač pro hlavní proud (ve všech smyslech) zůstane těžko stravitelným podivínem.

Více info na http://www.bandzone.cz/jindraholubec


Bonus

Praha

Sakra, tohle je upřímný a na nic si to nehraje. Neholduju tomuhle stylu, ale holduju Bonusovi. Před váma na pódiu skáče chlapík a má srdce na dlani. Ochutnejte.

Bonus přišel na svět omylem. Slíbil jsem sólový vystoupení, na který jsem zapomněl, a po roce, tejden před Bukovinou, jsem vůbec nevěděl, co tam předvedu. Udělal jsem tu nejjednodušší věc - vzal jsem mikrofon a začal rapovat do nějaký muziky. Nevim, jestli to je činorodost, hyperaktivní šílenství, mánie nebo jenom prachobyčejná drzost, ale jsem tady, makám na tom, je mi jedno, že "blbě zpívám a mám vadu řeči", a vim, že jsem dokázal pár lidí oslovit... DIY je mimo jiný i způsob jak dosáhnout maximálního výsledku s minimálníma prostředkama - jedeme v tom všichni na plný pecky.

Díky, zůstaňte punk
Bonus

Více info na http://www.temnysily.cz/

LU

Kopřivnice

Hromada smysluplných jednotlivostí nezůstává přehlídkou nápadů, skladby vyrůstají až oživnou, překvapují a mohutní každým poslechem, užíváte si jednotlivé nástroje v jejich souhře, sladké, ale taky masité.

Hudba pracuje v několika liniích, které vystupují a zase ustupují, všechno se to vpíjí do těla přirozeně - ne jako chemická cesta drogy, ale spíš vydatné prokrvení orgánů, komplexní masturbace.


Více info na http://bandzone.cz/lukoprivnice/

Nierika

Kopřivnice

Pro Huičolský kmen mexických indiánů je NIERIKA branou mezi obyčejnou a odlišnou realitou, která spojuje a zároveň odděluje různé světy.Příjemné napětí, mrazivá nejistota a na pozadí problikávající touha rozloučit se s všudepřítomnou melancholií. Tajemná pohádková atmosféra z těch míst, kde se pomalu začíná vynořovat dobro, aby někdy později mohlo znemožnit a odvrátit zdánlivě neodvratitelné zlo. Pocit očekávání změny udržuje po celou dobu pozornost v napětí. Prodíráte se trním, bloudíte pustým lesem, ztrácíte se v mokřadech a nehostinných slatích. Nierika přesně zapadá do emocionálního rozpoležení takové situace, navíc přináší naději, že jednou dojde ke změně. Teď si ale můžete užívat pocitu bezvýchodnosti. Syrový sound posvěcený obřadní mší v Jámoru je bez jakýchkoliv výhrad, zvuk zkrátka funguje a je jednou z položek, které si lze při poslechu přirozeně užívat. Další výraznou je krásný ženský vokál s vlastní barvou a jistotou přirozeného přednesu. Talent, který nezůstal ladem.


Více info na http://bandzone.cz/nierika/

Hope Astronaut

Olomouc

Kapela Hope Astronaut pochází z Olomouce. A ač vznikla na začátku roku 2009, kariéra měla rychlý spád – už v létě totiž nahrávali v Liverpoolu pod taktovkou člena finské kapely Kaspar Tuomase Hakkarainena. A tak vyšla nahrávka In Liverpool. Na nové, kterou budou natáčet v Česku, se budou podílet jak hudební hosté z olomoucké scény, tak pravděpodobně i Tuomas Hakkarainen.
Frontman Tomáš Krejčiřík minulý rok také vystupoval sólově na irském festivalu Live Mic Weekender jako support Brendana O´Shea. Nezůstává ale jen u jednoho projektu. Ve spolupráci s Tomášem Bayerem například skládá filmovou a divadelní hudbu.


Více info na http://bandzone.cz/hopeastronaut
nebo na http://www.freshflesh.cz/blog/?p=1963

Já Taky

Olomouc

V Olomouci, jsou určitě už delší čas jedničkou na poli kytarového indie rocku. Pro rádia moc underground, pro underground moc rádio, to už asi bude osud téhle výjimečné party, Letňákem se ponesou melodické písničky obohacené o vydatné vazbení, hlukové výboje a jiné roztodivné hrátky. Nicméně popisovat tuhle věru netuctovou skupinu je k ničemu, chce to ji slyšet!.


Více info na http://bandzone.cz/jataky/

Šrouby

Olomouc

Místy znějí jako legendární Helmet ovšem se značně říznějším zpěvem.Šrouby jsou stálicí Olomoucké HC scény. Nikdy jsem nepochopil, jak je tahle partička schopná se „zbořit“ před vystoupením a poté odehrát svůj jedinečný set bez jakéhokoliv zaváhání. Šrouby jasně předvádějí, že tvrdost nemusí znamenat rychlost. Příliv omamně drtivého hardcore útočil pomalu až středně rychle se spoustou zlomů a změn.


Více info na http://bandzone.cz/srouby/

Haleluja sound system

odkud

Popis


Více info na http://bandzone.cz/halelujasoundsystem/

30. červenec 2010
Venku je novej film Trojek vidlí s názvem "Zajíček je kanón a má pásový opar" mrkni na něj tady

30. červenec 2010

Konečně jsme dali na web letošní fotky, jsou *tady*


18. květen 2010
Festival o půl druhé hudebně otevřou Haleluja sound system.

18. květen 2010
Vylosovali jsme výherce volňásků.

3. květen 2010
Ve fotkách je nově i oficiální plakát.

3. květen 2010
V areálu je možno přespat ... , ALE má to ale - není tam moc travnatých ploch, na kterých by se dal postavit stan. Spíš je tam štěrk, betonové plochy…..Takhle to zní hrozně, ale nebojte, ten areál je fakt pěknej, akorát té trávy tam moc není. Každopádně budeme na místě nechávat malou stage (vojenský hangár 6x12m) kde také bude možnost zalehnou. Ideální v tomhle areálu to bude pod "širákem" pod některou ze střech co tam jsou.

28. duben 2010
Známe ceny vstupenek: 150/180Kč

26. duben 2010
Šrouby.
nám potvrdili účast na festivalu, takže se můžete těšit na další porci valivých HC riffů.

26. duben 2010
Ve fotkách je ke stáhnutí verze plakátu pro ty, kdo si jej doma vytisknou a pak někam vylepí. Děkujeme každému, kdo se zapojí.

plakat2010n

21. duben 2010
Jsme zpět, nespíme.
Po krátké pauze, kdy jsme měli na práci i jiné věci než festival, se vracíme. Začneme intenzivně dolaďovat poslední detaily jako uzavření programu, začátek a celkovej harmonogram, slíbenej plakát atd…. Sledujte web.

25. únor 2010
Ve fotkách je novej banner...pro ty kdo by si ho chtěli hodit na vlastní stránky. Jakmile budou potvrzené všechny kapely, uděláme banner i s nima...

21. únor 2010
A je tu trocha alternativní muziky v podání kluků z kapely Já Taky, no to je nádhera... no ni?.Víc v programu.

17. únor 2010
Hope Astronaut vystoupí, jak říkal - se speciálním setem.

16. únor 2010
Tak přibyli nám Kopřivničtí LU a Nierika, ale tím ještě zdaleka nekončíme.

16. únor 2010
Bonus v programu je Bonus, ale tím ještě zdaleka nekončíme.

15. únor 2010
Tak v programu přibylo power-folkové duo Jindra a Michal Holubci.

12. únor 2010
Letos se rozrůstáme na dvě scény, víc v info...

10. únor 2010
Nová záležitost v menu - mrkněte na to a "Zapojte se".

6. únor 2010
Další kapela je...pozóóóór.... Unna

6. únor 2010
Plní se nám program prvníma kapelama.... Jsme moc rádi, že z Prahy přijedou Gnu a Sporto.

5. únor 2010
Nový stánky, fest budeZnalecká kanceláž HN :: tvorba www stránek :: Chaty a chalupy :: Bukovice :: ubytování-penziony :: Adhiraj