Sunset Trail

Sunset Trail je pětičlenná kapela z Olomouce. Od vydání debutového alba “Revealing” v roce 2012 koncertují takřka neustále. V rose 2016 vydali EP “Serpents”, na kterém spolupracovali s producentem Andreasem Magnussonem (The Black Dahlia Murder, Oh Sleeper, Despised Icon, Fit For a King). Po několika výjezdech po Evropě kapela vyrazila na rozsáhlé turné po východní Evropě. Turné obsahovalo 20 koncertů, z toho 11 bylo po boku věhlasných německých metalcorových legend Caliban. Počátkem roku 2017 kapela vyrazila na turné po Velké Británii.

Kromě toho kapela vystupovala jako hlavní support australských In Hearts Wake na jejich českých a slovenských zastávkách. Kapela je pravidelným účastníkem prestižních festivalů. Na svém kontě má vystoupení na Rock For People, Fajtfestu nebo ukrajinském Faine Misto a Banderstadt.
Navíc se kapele povedlo vystoupit jako hlavní předkapela amerických hvězd Papa Roach. Druhá deska “Reflections” vyšla začátkem roku 2018 a kapela ji podpořila singlem ‘Never Apart’, který znázorňuje větší důraz na melodičnost a zpěvnost. Tyto elementy se totiž proplétají celým albem. Koncem roku 2018 Sunset Trail vyráží na druhé turné po Rusku opět po boku Caliban. A upevňují si postavení na špici českého metalcore a nu-metalu.

Alba:
St. Mistress (EP 2010)
Revealing (2012)
“One Life – One Shot” (single 2014)
Serpents (EP 2016)
Reflections (2018)

Linky

„Přišel čas rozčeřit klidnou hladinu řeky Moravy“